Sukces uczniów SP 1
na IV Sportowej Olimpiadzie Młodzieży
w Monachium

W dniach 17–23 lipca br. w bawarskiej miejscowości Oberschleißheim odbyła się IV Sportowa Olimpiada Młodzieży 2012 Powiatu Monachijskiego. Było to trzecie, po olimpiadzie w powiecie monachijskim w 2008 roku i olimpiadzie w powiecie krakowskim w 2010 roku, międzynarodowe spotkanie sportowców z partnerskich powiatów. W zawodach uczestniczyło ponad 1000 zawodników z Polski i Niemiec, którzy rywalizowali ze sobą w 18 konkurencjach. W różnych miejscowościach powiatu monachijskiego, na obiektach sportowych wielu klubów rozegrano zacięte i ciekawe zawody.

Wśród uczestników znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Cyprian Kozieł, Hubert Pakosz, Adrian Zguda, Jacek Nowicki, Jakub Migdał, Mateusz Wanat, Paweł Kasiński. Wystartowali oni w trzech konkurencjach: biegu na 75 m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, a Cyprian Kozieł reprezentował krakowski powiat w szermierce. Chłopcy odnieśli wielki sukces, ponieważ Hubert Pakosz i Cyprian Kozieł zdobyli złote medale, a Jakub Migdał srebrny.

Rywalizację sportową połączono z atrakcyjnym programem– młodzież zwiedzała Allianz Arenę, na której swoje mecze rozgrywa słynny klub piłkarski Bayern Monachium, Park Olimpijski – arenę Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku, Muzeum Lotnictwa w Oberschleißheim, centrum Monachium oraz centrum rozrywki Bayern Park. Sportowcom i ich trenerom towarzyszyła delegacja powiatu krakowskiego ze starostą Józefem Krzyworzeką oraz wicestarostą Urszulą Stochel.

Wagę i przesłanie olimpijskich zmagań młodzieży polskiej i niemieckiej celnie podsumował starosta Józef Krzyworzeka, który podczas uroczystości zamknięcia igrzysk zwracając się do sportowców, powiedział: „(..) udział w Olimpiadzie będzie dla Was niezapomnianym wspomnieniem, a także fundamentem wielu znajomości i przyjaźni. Dzisiaj, w zjednoczonej Europie, to Wy budujecie mosty miedzy krajami i ich obywatelami oraz przyszłość opartą na wzajemnym zaufaniu, wspólnocie celów oraz jakże ważnych przyjacielskich relacjach.”

Krakowski starosta przysłał także do pani dyrektor Hanny Szczerbak list z gratulacjami dla wszystkich zawodników oraz dla ich wspaniałego trenera pana Wojciecha Kubli, nauczyciela SP 1, który tak świetnie przygotował chłopców do zmagań lekkoatletycznych.

Cała nasz szkolna społeczność przyłącza się do tych gratulacji i podziękowań, życząc zawodnikom, i ich znakomitemu trenerowi, dalszych sukcesów.

foto foto foto
foto foto