Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

"I my też świętowaliśmy!"

"Czy to jutro, czy to dziś ,
wszystkim jest potrzebny miś!".
/Halina Bechlerowa/

Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington i wszystkie inne pluszowe misie, świętują swoje urodziny 25 listopada. Te najpopularniejsze przytulanki dużych i małych dzieci od 2002 roku obchodzą swoje święto
na całym świecie.

Pierwsze urodziny pluszowy miś miał w 1902 roku. Wówczas prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zastrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Mimo upływu lat miś wciąż jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka.

Pamiętając o tej niezwykłej roli przytulanki, już po raz drugi w naszej szkole nauczyciele bibliotekarze zorganizowali uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia połączone z akcją "Cała Polska czyta dzieciom".

W tym dniu wszyscy uczniowie szkoły, jak też pracownicy przyszli ubrani na kolor żółty. Na spotkanie z bohaterami bajek uczniowie przynieśli swoje pluszowe misie.

Zgromadzonym uczniom klas I-III przedstawiono multimedialne prezentacje: "Bohaterowie bajek i baśni - Misie" oraz "Urodziny Kubusia Puchatka". Zaproszeni Goście czytali wybrane fragmenty książki: "Kubuś Puchatek" A. A. Milne. Uczestnicy imprezy zaśpiewali swoim ulubieńcom misiowe piosenki. Rozstrzygnięto konkurs rysunkowy "Portret ulubionego misia". Wykonawczyni najlepszej pracy otrzymała dyplom i nagrodę. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek, także o prawdziwych niedźwiedziach.

Na zakończenie imprezy uczniowie odwiedzili w czytelni wystawkę pod hasłem "Misie - bohaterowie bajek i opowieści", na której zaprezentowane zostały pozycje z literatury dziecięcej poświęcone tym sympatycznym zwierzakom. W ICIM mogli też obejrzeć filmy z bohaterami dnia.

foto foto