Mikołajowe pogotowie

W tym roku szkolnym w naszej szkole odbyła się akcja o nazwie „Mikołajowe pogotowie”. Szukaliśmy wśród uczniów naszej szkoły osób, które byłyby w stanie pomóc swoim rówieśnikom. Przez dwa tygodnie trwała zbiórka zabawek, pluszaków i słodyczy. Pomocnicy Świętego Mikołaja, czyli archanioły zbierały rzeczy, a potem razem z siostrą zakonną Stanisławą Chodnik i Samorządem Uczniowskim tworzyliśmy paczki dla najbardziej potrzebujących pomocy. W piątek 4 grudnia przybył do szkoły długo oczekiwany Mikołaj i na specjalnie zorganizowanym z tego powodu spotkaniu, wręczył dzieciom prezenty. Nie obyło się od wzruszeń, uśmiechów było mnóstwo. Wszyscy się dobrze bawili, zdjęcia też wykonano, aby uwiecznić tę chwilę. Mikołajowi tak się spodobało w naszej szkole, że postanowił jeszcze w poniedziałek wrócić do nas i rozdawał słodycze uczniom wszystkich klas, dzięki temu poznał wszystkich swoich podopiecznych. Oczywiście i tym razem towarzyszyły Mu śnieżynki z klasy 6a, ktoś bowiem musiał oprowadzić naszego Gościa po wszystkich zakamarkach szkoły.

W imieniu Mikołaja Samorząd Uczniowski składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasi uczniowie mogli poczuć magię tego dnia i promieniście uśmiechnąć się, kiedy wyczekiwany przez nich Mikołaj wręczył im podarunek.

 

 

do góry

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl