MARZYCIELSKA POCZTA

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Uczniowie klas I – III w roku szkolnym 2013/2014 przyłączyli się do akcji „Marzycielska Poczta” w ramach działalności młodszej grupy wiekowej. Opiekunowie tej grupy, mgr Paulina Ścibor i mgr Beata Kurzdym, wybrały 12 dzieci, zgłoszonych do bazy Marzycielskiej Poczty ze względu na swoją chorobę. Każda klasa pisze listy do jednego dziecka.

W grudniu napisane zostały listy świąteczne do Ewy, Mateusza, Kacperka, Dominiki, Kornelii, Oli, Krzysia, Patrycji, Tobiasza, Martynki, Patrycji i drugiego Kacperka. Oprócz listów dzieci otrzymały kartki świąteczne, drobne upominki i rysunki od uczniów klas I – III. Młodsza grupa wiekowa z wielką chęcią tworzyła wiadomości dla swoich kolegów mieszkających w innej części Polski. Pierwszaki namalowały piękne rysunki, a uczniowie klas II i III, pod kierunkiem wychowawców, z zapałem napisali staranne listy.

Otrzymywana korespondencja jest dla dzieci chorych wielką radością. Pozwala im na zawieranie nowych znajomości i miłe spędzenie wolnego czasu. Ze względu na chorobę, otrzymywane kartki są czasami jedyną szansa na kontakt z rówieśnikami.

Uczniowie przez cały rok będą kontynuować korespondencję z wybranym dzieckiem. Kolejne listy zostaną wysłane w nowym roku kalendarzowym.

Marzycielska Poczta Marzycielska Poczta Marzycielska Poczta

Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie na stronach "Marzycielskiej Poczty"