Wizyta kotów w klasie IIc

W ubiegłym tygodniu klasa IIc gościła właścicielki hodowli Kocia Łapa*PL i Idylla*PL razem ze swoimi podopiecznymi. Dzieci poznały przedstawicieli trzech kocich ras: kot brytyjski (krótkowłosy, niebieski), norweski leśny i maine coon (mei-kun).

Opiekunki krótko opowiedziały o zwyczajach kotów i jak nimi się opiekują. Scharakteryzowały też poszczególne rasy, odpowiednio prezentując przy tym kotki. Uczniowie dowiedzieli się, że piękny norweg, Bono to bywalec wielu wystaw w Polsce, medalista i zdobywca wielu trofeów. Pozostałe prezentowane koty: Asta i Hilmar przygotowują się natomiast do ich pierwszej w życiu wystawy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały rezultaty kocich sukcesów. Były to piękne puchary, medale i dyplomy, a także dowody kociej tożsamości, czyli rodowód, książeczka zdrowia i paszport.

Największą niespodzianką dla dzieci był fakt, że opiekunki pozwoliły im pogłaskać koty. Na początku zwierzęta były nieufne, lecz po chwili oswoiły się z nową dla nich sytuacją. Wszystkie dzieci zaangażowały się w zabawę z kotami. Głaskały je, czesały i bawiły się z nimi w bezpieczny sposób, zgodnie z ustalonymi wczesniej zasadami.

Jak wiadomo miłe chwile mijają szybko i nadszedł czas rozstania z sympatycznymi gośćmi.

Zajęcia miały charakter edukacyjny i wychowawczy. Wpłynęły na pogłębienie oraz ugruntowanie wiedzy i umiejętności z realizowanego w procesie edukacyjnym bloku tematycznego. Dostarczyły dzieciom wielu ciekawych doznań i emocji, a bezpośredni kontakt ze zwierzętami dał im wiele radości.

Uczniom ta nietypowa lekcja z pewnością na długo zostanie w pamięci.

Serdecznie dziękujemy p. Ewie Kopycińskiej i p. Karolinie Jandzie za przybycie i dostarczenie dzieciom niezapomnianych wrażeń.

A teraz zapraszamy do naszej galerii zdjęć!

LEKCJA Z KOTAMI 001
LEKCJA Z KOTAMI 006