Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

Koszykówka

Szkolna drużyna koszykówki chłopców pod przewodnictwem swojej znakomitej trenerki, pani Joanny Roszkowskiej, przyzwyczaiła nas już do zwycięstw w licznych turniejach. I tym razem zespół nie zawiódł, odnosząc kolejny już, wspaniały sukces.

Drużyna w składzie: Kamil Jaskowski - kapitan, Maciej Kędziora, Jakub Kędziora, Konrad Cichoń, Mateusz Pękala, Piotr Sumera, Paweł Marczyk, Aleksander Kloc, Iwan Wasyl, Jakub Kucała, Patryk Stawowy oraz Dominik Nazim przeszła jak burza przez wszystkie etapy Mistrzostw Powiatu Krakowskiego w Koszykówce.

W turnieju gminnym zespół okazał się bezkonkurencyjny pokonując reprezentacje SP4, szkoły z Zelczyny i Radziszowa i w efekcie awansował do rozgrywek finałowych.
W eliminacjach, które odbyły się 2 marca w Piekarach, drużyna Jedynki pokonała cztery inne zespoły, ulegając jedynie tylko jednym punktem zawodnikom z Bolesławic.

Kolejne eliminacje miały miejsce w Wawrzenicach 9 marca. I tu Jedynka pokazała klasę nie tylko wygrywając z drużyną gospodarzy różnicą 12 punktów, ale również odniosła bezapelacyjne zwycięstwo wprost demolując drużynę z Bolesławic 25:4! Patryk Stawowy, uczeń klasy 6a, został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika turnieju i otrzymał nagrodę rzeczową.

Gratulujemy jednak całej drużynie, która rozegrała kolejny świetny turniej i zdobyła tytuł Mistrzów Powiatu Krakowskiego w Koszykówce. Specjalne wyrazy uznania dla trenerki pani Joanny Roszkowskiej!