Święto Patrona Szkoły

W dniu 13 III 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. Został on przygotowany przez klasę III b z wychowawcą p. Bogusławą Corą oraz klasę III d z wychowawcą p. Lucyną Tomczyk-Archacką.

Przedstawienie zawierało liczne wiersze i piosenki przybliżające życiorys i pracę znanego astronoma. W odpowiedni nastrój wszystkich wprowadził taniec z epoki renesansu, zaprezentowany w przepięknych strojach.

Uczniowie klas III b i III d wykorzystali apel, jako okazję do przypomnienia wiadomości
dotyczących Układu Słonecznego. Dzieci wykonały rytmiczną piosenkę „Droga do gwiazd” oraz przedstawiły taniec ze wspaniałym układem choreograficznym.

Zadbano także o aspekt ekologiczny – mali aktorzy zwrócili uwagę na ochronę Kosmosu przed zanieczyszczeniami. Problem ten świetnie oddała piosenka „Kosmos” oraz przygotowany do niej taniec.

Przedstawienie zostanie zapamiętane przez wszystkich uczniów ze względu na walory dydaktyczne i wychowawcze, piękne stroje, rekwizyty, wykorzystanie prezentacji multimedialnej oraz wspaniałą dekorację. Była ona dziełem p. Beaty Sobczyk, p. Bogusławy Cory oraz p. Lucyny Tomczyk-Archackiej.