Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

6 maja 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Piękną Akademię przygotowały klasy 4b i 4d pod kierunkiem swoich wychowawczyń pań: Beaty Milc oraz Anny Kolasy. Wykonawcy zachwycili piękną interpretacją recytowanych utworów, staranną dykcją i talentem wokalnym. Pani Danuta Marcinowska, która jak zwykle dbała o oprawę muzyczną apelu, zaskoczyła publiczność oryginalnym i niebanalnym repertuarem, który wszystkich oczarował. Przedstawienie, oprócz licznych walorów artystycznych, miało także wymiar edukacyjny, gdyż przybliżyło uczniom okoliczności uchwalenia konstytucji, uświadomiło im jej znaczenie i wagę dla Rzeczypospolitej.

Pani dyrektor Hanna Szczerbak w swoim przemówieniu także odniosła się do historii i podkreśliła znaczenie ówczesnej ustawy zasadniczej. Podczas apelu Dyrektor Szkoły nagrodziła uczniów, którzy w ostatnich miesiącach odnosili sukcesy w międzyszkolnych konkursach wiedzowych, sportowych, a także artystycznych. Uczniowie otrzymali w nagrodę ”Wizytówki Szkoły”, a najbardziej zasłużonym udzielono Pochwałę Dyrektora Szkoły. Na scenie zgromadziła się pokaźna grupa wyróżnionych uczniów, co świadczy o dużym potencjale młodzieży i ich zaangażowaniu w rozwój Szkoły. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.