Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

JA I MÓJ ZAGRANICZNY PRZYJACIEL
konkurs literacko - plastyczny

Od dłuższego czasu obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania młodych ludzi zagranicą. Dzieci chętniej uczą się języków obcych, częściej mają możliwość wyjechać za granicę, również w celach edukacyjnych. Poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielami danego kraju, a także dzięki Internetowi zawiązują się między młodymi ludźmi nowe znajomości, często wieloletnie przyjaźnie.

Konkurs Ja i mój zagraniczny przyjaciel zorganizowany przez Centrum Młodzieży
im. dr H. Jordana w Krakowie dał uczniom możliwość podzielenia się swoimi refleksjami na temat ich kontaktów z młodzieżą z innych krajów.

Miło nam zakomunikować, że dwoje uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział
w konkursie, 10 lutego odebrało w Centrum Młodzieży nagrody. Byli to: Joachim Frydrych
z klasy IV b oraz  Karolina Lelek z klasy VI b.

Joachim Frydrych przygotował pracę literacką w języku polskim pod opieką pani Ewy Kozłowskiej. Były to fragmenty pamiętnika z wakacji, które spędził u wujostwa na Słowacji. Za swoje zmagania chłopiec został uhonorowany najwyższą nagrodą, a jego pamiętnik odczytała publicznie młoda artystka teatru działającego przy Centrum. Natomiast Karolina Lelek za pracę w formie listów do mamy, napisaną w języku angielskim, otrzymała wyróżnienie. Nad dziewczynką opiekę merytoryczną sprawowała pani Agnieszki Bartyzel.

Jesteśmy bardzo dumni z tak prestiżowych wygranych naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów!