Koniec roku szkolnego 2013 w Szkole Podstawowej nr 1
– czas na wakacje!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im.Mikołaja Kopernika w Skawinie oficjalnie zakończyli rok szkolny 2012/2013 dwoma apelami: dla młodszej i starszej grupy wiekowej. Apel dla klas IV –VI poprowadził przewodniczący Szkolnego Samorządu Błażej Mioduszewski. Tradycyjnie rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu szkoły. Potem nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru młodszym klasom oraz przedstawienie składu nowego samorządu. Następnie głos zabrała pani dyrektor Hanna Szczerbak, która powitała uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości, wsród których znaleźli się m.in.: pan Andrzej Bobula, pan Jerzy Gurba, pan Sławomir Jaworski, pani Urszula Gigoń, pan Ryszard Majdzik – Przyjaciele Szkoły, pan Czesław Gąsiorowski – dyrektor Muzeum Regionalnego, pani Czesława Kopeć z Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, z-ca Naczelnika OSP Skawina II – Korabniki Dariusz Martyna, a także pani Anna Wąsowicz – radna Rady Miejskiej w Skawinie. Przemówienie pani dyrektor zarówno na pierwszym, jak i na drugim apelu pełne było gratulacji i życzeń skierowanych do uczniów, oraz podziękowań dla nauczycieli za zaangażowanie, trud i poświęcenie w pracy pedagogicznej. Pani dyrektor Hanna Szczerbak dziękowała także wszystim przyjaciołom szkoły, uczestniczącym w jej życiu na codzień, jej sojusznikom, z którymi łączy Jedynkę wspaniała i owocna współpraca, oraz dobrym duszom, dzięki którym uczniowie w potrzebie mogą liczyć na finansowe wsparcie.

Zakończenie roku szkolnego to dzień nagradzania. Docenionych i nagrodzonych zostało wielu uczniów, którzy osiągnęli sukcesy na polu naukowym i sportowym. Prymusem Szkoły został uczeń klasy VI b Błażej Mioduszewski, Nagroda Dyrektora Szkoły przypadła trojgu uczniom: Błażejowi Mioduszewskiemu, Oliwii Jaworskiej z klasy VI b oraz Anastazji Spólnik z klasy Vd. Julia Owsiak z klasy V a otrzymała specjalne wyróżnienie za wybitne uzdolnienia artystyczne. Nagrodę dla niej ufundował pan Andrzej Bobula. Sportowcem Roku został Hubert Pakosz z VIa.

Po gratulacjach, podziękowaniach, rozdaniach nagród, przyszedł czas na część artystyczną. W tym roku przygotowały ją klasy VI d i VI c pod przewodnictwem swoich wychowawczyń: pani Joanny Roszkowskiej i pani Bożeny Moskwy oraz pani Danuty Marcinowskiej, która jak zwykle odpowiadała za oprawę muzyczną. Spektakl i zadziwił i zachwycił wszystkich, gdyż przybrał on formę mini musicalu. Uczniowie poprzez taniec i śpiew opowiedzieli widzom o swojej przygodzie ze szkołą. Ta oryginalna, momentami zabawna, a czasami wzruszająca konwencja wszystkim niezmiernie się podobała. Widzowie entuzjastycznie i spontanicznie reagowali na kolejne, przede wszystkim polskie, przeboje. Można śmiało stwierdzić, że była to jedna z najlepszych tegorocznych jedynkowych akademii.

Po wspaniałym przedstawieniu uczniowie udali sie do klas, by pożegnać się z kolegami i wychowawcami. Wakacje zostały rozpoczęte.