Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

Kiermasz wielkanocny

Szkoła Podstawowa nr 1 wzięła udział w organizowanym w przedświąteczną sobotę przez Burmistrza Miasta i Gminy Skawina pana Adama Najdera Kiermaszu Wielkanocnym.

Przy Placu Targowym ustawiono liczne stoiska, a wśród nich stanął barwny, pełen atrakcji i różności kramik Jedynki. Ogromne i kolorowe wielkanocne pisanki, świąteczne stroiki i kartki, różnorodne ozdoby wykonane przez utalentowanych uczniów cieszyły się wielkim powodzeniem wśród kupujących, którzy nie mogli nadziwić się dziecięcym talentom. W gronie zachwyconych był sam pan Burmistrz Adam Najder, który nabył aż 3 pisanki.
Nie dziwi więc, że wobec tak powszechnego zachwytu, uzyskana ze sprzedaży kwota była bardzo wysoka - ponad 440 zł! Zostanie ona w całości przekazana na potrzeby uczniów, czyli część otrzyma Samorząd Szkolny, a także grupy wiekowe i szkolna świetlica.

Stoisko Jedynki oferowało i inne atrakcje: po godzinie 11 można było wziąć udział w loterii fantowej, w której wygrywał każdy los, a do zakupów zachęcali m.in. uczniowie klas trzecich poprzebierani za rozkoszne, wielkanocne zajączki. Natomiast uczniowie klas szóstych zajęli się samą sprzedażą. Zarówno sprzedający, jak i żywe "zajączkowe reklamy" dzielnie się spisywali. Specjalne podziękowania należą się też nauczycielom, którzy bądź przygotowali samo stoisko, bądź sprawowali nad nim i nad uczniami opiekę, paniom: Beacie Sobczyk, Annie Ryczek, Beacie Michorczyk, Renacie Wójcik, oraz panu Piotrowi Okoniowi.

To niezwykle miłe i piękne, że ozdoby przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 zagoszczą w wielu skawińskich domach przynosząc wspaniałą, świąteczną atmosferę. Z pewnością mali twórcy są z tego bardzo dumni.

kiermasz kiermasz