Król Kazimierz Wielki
w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie

W czwartek 15 listopada Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie odwiedził Król Kazimierz Wielki z tajemniczą damą. Przybycie Jego Wysokości związane było z akcją „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w której nasza szkoła od lat bierze udział. Listopad jest miesiącem czytania naszym uczniom legend, a szczególnie tych najbliższych sercu, poświęconych „naszej małej ojczyźnie” Skawinie. Przybyli Król Kazimierz Wielki i towarzysząca mu Babetta odczytali między innymi legendę „O winie i Skawinie”, która ściśle łączy się z naszym miastem i jego nazwą. Goście rozmawiali z uczniami na temat czytanych tekstów wzbudzając w nich ciekawość i pogłębiając ich wiedzę historyczną. Drugą częścią spotkania było rozstrzygnięcie konkursu „Baśniowa kukiełka”, który dotyczył czytanej w październiku baśni Ch. H. Andersena pt. „Calineczka”. Uczniowie klas I– III bardzo licznie wzięli udział w konkursie, wykonując z różnorodnych materiałów piękne kukiełki, które teraz zdobią szkolny korytarz na przygotowanej wystawie. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Skawińskie lodowisko. Gratulacje pani dyrektor mgr Olgi Bierawy i uścisk dłoni przedstawicieli Muzeum Regionalnego w Skawinie, którzy wcielili się w Króla Kazimierza Wielkiego i Babettę były wielką atrakcją dla uczniów, a cała impreza dostarczyła im wiele emocji.

Organizatorzy:
Elżbieta Tokarz