Szko³a Podstawowa nr 1 im. Miko³aja Kopernika w Skawinie
Strona g³ówna Z historii szko³y Z ¿ycia szko³y Patron Osi±gniêcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Ró¿ne

W dniu 12 kwietnia 2010 roku uczniowie Szko³y Podstawowej nr 1 w Skawinie spotkali siê o godzinie 8:00 na apelu upamiêtniaj±cym ofiary katastrofy w Smoleñsku. Pani dyrektor przypomnia³a o tragicznym wydarzeniu i poprosi³a o uczczenie minut± ciszy pamiêci wszystkich zmar³ych w wypadku prezydenckiego samolotu.
Nastêpne ca³a spo³eczno¶æ uczniowska odmówi³a modlitwê w intencji ofiar. Przedstawiciele uczniów zapalili równie¿ znicze pod pomnikiem papie¿a Jana Paw³a II dla uczczenia wszystkich wybitnych Polaków, którzy na zawsze odeszli.

Cze¶æ ich pamiêci !

Kartka z pamiêtnika ucznia klasy IV- Bartka Bêbenka

Drogi pamiêtniku!
Wczorajszy dzieñ by³ bardzo powa¿ny i przejmuj±cy. Razem z ca³± klas± i nasz± wychowawczyni± byli¶my pod pomnikiem Jana Paw³a II przy ulicy Bukowskiej. Poszli¶my siê pomodliæ, z³o¿yæ kwiaty, zapaliæ znicze i oddaæ ho³d ofiarom strasznej katastrofy na lotnisku w Smoleñsku, w której zgin±³ "Kwiat polskiej inteligencji" z Prezydentem na czele. Lecieli by uczciæ pamiêæ ponad 21000 wymordowanych obywateli polskich w LESIE KATYÑSKIM, a sami zginêli.

foto foto foto