Konkurs na „Najpiękniejszy karmnik”

Na początku grudnia 2014 r. opiekunowie młodszej grupy wiekowej: mgr Elżbieta Tokarz i mgr Paulina Ścibor zorganizowały konkurs dla klas 0 – III na „Najpiękniejszy karmnik”. Zadaniem uczniów było zbudowanie funkcjonalnego karmnika dla ptaków. Przedsięwzięcie nie powiodłoby się, gdyby nie nieoceniona pomoc rodziców. Pomysłowość wykonawców zaskoczyła jury. Wśród konkursowych budowli można było podziwiać nie tylko typowe karmniki, ale również oryginalne konstrukcje przypominające np. prawdziwe domy mieszkalne z oknami i kominem czy, czy też góralską chatę. Spośród 17 domków dla ptaków zostały wybrane cztery najpiękniejsze, przyznano również cztery wyróżnienia. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszystkie okoliczne ptaki z pewności zlecą się do Szkoły Podstawowej nr 1, gdyż konkursowe karmniki zostały zawieszone na drzewach rosnących w obejściu szkoły. Uczniowie teraz muszą zadbać, aby fruwający przyjaciele mieli pełne brzuszki w mroźne, zimowe dni.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

Kacper Skinderowicz z Zerówki

Kacper Załoga z klasy Ie

Łucja Opyrchał z klasy II c

Nikola Dziudziek z klasy III c

Wyróżnione prace:

Tomasz Szynkarczuk z klasy I d

Przemysław Kułach z klasy I b

Kajetan Battek z klasy III d

Mateusz Morawa z klasy III b

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl