Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe – czas odpoczynku i relaksu naszych pociech. To również czas w którym w szczególny sposób powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo.

W środę 4.02.2015 r. opiekunowie Młodszej Grupy Wiekowej mgr Elżbieta Tokarz i mgr Paulina Ścibor zaprosiły do szkoły specjalnego gościa – przedstawiciela Skawińskiej Policji st. sierżanta Dariusza Gawora, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom, jak należy bezpiecznie spędzać wolny czas w trakcie ferii zimowych. Prelegent przedstawił zasady dotyczące bezpieczeństwa na stoku narciarskim, omówił zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na łyżwach, czy sankach. Gość zwrócił uwagę na fakt, że w ferie uczniowie więcej czasu spędzają przed komputerem m. in. poznając tajniki Internetu. Policjant zaprezentował wszystkim zebranym bardzo pouczające i zabawne filmy z serii „Owca w sieci”, dzięki którym dzieci mogły w przystępny sposób dowiedzieć się, jakie zagrożenia czyhają na nie w Internecie.

Podczas apelu Młodszej Grupy Wiekowej został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny oraz literacki „Babcia, dziadziu i ja” dla klas 0–3. Jury po długich i trudnych obradach spośród wszystkich, pięknych, zabawnych, a czasem wzruszających prac wyłoniło siedem, które zasłużyły na miejsca na podium. Uwagę jury zwróciło jeszcze siedem innych prac, które zostały wyróżnione. Laureaci otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody.
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Młodszą Grupę Wiekową.

Nagrodzone prace:

Konkurs literacki:

I miejsce– Nadia Piwowarczyk 3a

II miejsce– Dominika Szatko 2b

III miejsce– Artur Przebinda 3c

III miejsce– Marlena Kot 3b

Wyróżnieni: Tomasz Dubiel 3d, Nikola Dziudziek 3c, Oliwia Sowa 3c, Gabriela Kobylarczyk 3d, Alicja Gumulak 3c

Konkurs plastyczny:

I miejsce– Karolina Leśna 1b

II miejsce– Damian Wróbel 1a

III miejsce– Sandra Dziudziek 1c

Wyróżnieni: Jakub Styrylski „0”, Oliwia Kazek 1b, Weronika Folwarska 1f, Wiktoria Homel 1f