Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

Projekt Ekosk@wina

Od lutego 2009 roku nasza szkoła (wraz z 9 - cioma innymi z gminy) bierze udział w projekcie dotyczącym ochrony lokalnego środowiska, finansowanym ze środków pochodzących z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych FOP Ekosk@wina. Spośród uczniów klas 5 i 6 naszej szkoły opiekun mgr Agnieszka Porębska wybrała 10 - cio osobowy zespół ( Anita Kasińska, Katarzyna Czopkiewicz, Paulina Tondyra, Wojciech Turaj, Krzysztof Brandys ( 5c) Magdalena Kotula, Katarzyna Sobesto, Izabela Ściubak, Anna Natkaniec, Aleksandra Mrowiec (6b), który zajął się przygotowaniem części teoretycznej projektu. Jako temat przewodni naszego projektu wybraliśmy lokalizację dzikich wysypisk na terenie naszego miasta. Za główny cel przyjęliśmy stworzenie mapy dzikich wysypisk oraz uświadomienie mieszkańcom potrzeby dbania o środowisko naturalne. Po szkoleniu przeprowadzonym przez pomysłodawcę projektu - Pana Artura Turkawskiego możemy na stronie internetowej projektu umieszczać na bieżąco reportaże opisujące konkretne działania podejmowane przez nas w terenie.
Do tej pory udało nam się zlokalizować wiele dzikich wysypisk na terenie miasta Skawina (zdjęcie 2, 3) , pobrać próbki zanieczyszczonej gleby (zdjęcie 4), przeprowadzić ankietę dotyczącą segregacji śmieci a także odwiedzić Miejski Zakład Usługowy.

Projekt Ekosk@wina Projekt Ekosk@wina Projekt Ekosk@wina Projekt Ekosk@wina