EDUKACJA REGIONALNA W SP1

W dniu 4 października 2012 r. w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane warsztaty poświęcone promocji dziedzictwa kulturowego w naszym regionie.

Prowadzącym spotkanie był pan Czesław Gąsiorowski, dyrektor Muzeum Regionalnego
w Skawinie. Uczestnikami warsztatów była grupa świetlicowa – 25 uczniów wraz
z wychowawcami. Uczniowie zapoznali się ze szczegółowo omówionymi elementami skawińskich strojów ludowych. Następnie prowadzący zaproponował zabawę polegającą na układaniu puzzli przedstawiających obraz mężczyzny i kobiety w paradnym stroju ludowym. Rywalizacja przebiegała w siedmiu zespołach, w tym również brał udział zespół nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor mgr inż. Hanny Szczerbak. Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, a ich efektem jest poszerzenie wiedzy oraz rozbudzenie zainteresowania kulturą i tradycjami regionu.

Zdjęcia >>