DZIŚ PRZEDSZKOLAK!
JUTRO UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY!

Dnia 1 marca 2016 r. korytarze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie wypełniły się jej przyszłymi uczniami. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z perspektywą rozpoczęcia nauki w I klasie. Dzień ten był dla nich nie lada okazją do zapoznania się z budynkiem szkoły, salami lekcyjnymi i uczniami, którzy już do tej szkoły uczęszczają.

Dzień Otwarty został uroczyście rozpoczęty przez Panią Dyrektor Hannę Szczerbak, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych. W swojej wypowiedzi nawiązała do wieloletniej tradycji opartej na kształceniu i wychowaniu młodego człowieka, zapoznała rodziców z bogatą ofertą dydaktyczną oraz wychowawczą szkoły podkreślając jak ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa dziecku rozpoczynającemu klasę pierwszą. Pani Dyrektor przypomniała, że uczniowie korzystają z dowozu autobusami szkolnymi z osiedla Rzepnik i osiedla Awaryjnego, a każdy dojeżdżający uczeń z klas I-III wyposażony jest w kamizelkę odblaskową. Nad zwiększeniem bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych czuwa jako jedyny w gminie Skawina inspektor ds. bezpieczeństwa komunikacyjnego dzieci. Ponadto szkoła posiada specjalistyczny gabinet opieki przedmedycznej czynny cztery razy w tygodniu. Pani Dyrektor zwróciła także uwagę na fakt, że uczniowie naszej szkoły posiadają jednolity strój uczniowski w formie błękitnych t-shirtów oraz granatowych kamizelek z logo szkoły, który wyróżnia ich spośród uczniów innych szkół.

Kończąc część oficjalną pani Dyrektor zapoznała przybyłych rodziców z planem działań na rok szkolny 2016/2017 oraz głównymi założeniami w pracy szkoły.

Po spotkaniu w głównej sali gimnastycznej wszyscy ochoczo ruszyli do zwiedzania gmachu, z tej okazji wszystkie sale zostały otwarte. Dzieci bardzo chętnie oglądały wystrój
i dekoracje, ich uwagę przykuwały bogato wyposażone kąciki czytelnicze oraz przyrodnicze. Swoją ciekawość zaspokajały zadawaniem mnóstwa pytań wychowawcom obecnych klas pierwszych. Największe zainteresowanie u najmłodszych wzbudziła nowoczesna sala gimnastyczna oraz plac zabaw, z którego dzieci chętnie korzystają również podczas zajęć.

Rodzice nowych kandydatów mogli porozmawiać ze wszystkimi specjalistami. Pani logopeda, terapeuta pedagogiczny, pedagodzy oraz psycholog starali się rozwiać wszystkie wątpliwości oraz udzielić wyczerpujących odpowiedzi na zadawane przez opiekunów dzieci pytania.

Szkoła zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich przybyłych uczniach jak i rodzicach. Spotkanie umocniło ich w podjętej już decyzji o wyborze naszej szkoły.

Do zobaczenia 1 września!!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tej uroczystości : www.skawina.tv