Podsumowanie projektu „Do nauki i zabawy z robotami czeskich przyjaciół zapraszamy” w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie

W dniu 14 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie odbyło się podsumowanie i rozliczenie projektu „Do nauki i zabawy z robotami czeskich przyjaciół zapraszamy” w ramach którego uczniowie skawińskiej „Jedynki” odwiedzili miasto partnerskie Skawiny – Roztoky. Wyjazd uczniów współorganizowany był we współpracy ze Skawińskim Stowarzyszeniem Partnerstwa Miast w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków z budżetu Gminy Skawina.

Na podsumowanie przybyli rodzice uczniów, Prezes Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast Pani Krystyna Droździewicz oraz Kierownik Wydziału Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury Pan Tomasz Stawowy. Pani Dyrektor Hanna Szczerbak przywitała zebranych gości, a następnie oddała głos koordynatorowi projektu Pani Monice Cichowlas, która zaprezentowała przygotowaną prezentację multimedialną z pobytu dzieci w Roztokach oraz przedstawiła rodzicom rozliczenie finansowe wyjazdu.

Po podsumowaniu Pani Dyrektor bardzo serdecznie podziękowała rodzicom za zaufanie, którym obdarzyli szkołę wyrażając zgodę na udział dzieci w projekcie, Pani Prezes za wsparcie i wieloletnią owocną współpracę przy wymianach z Czechami oraz Panu Kierownikowi za pomoc oraz czuwanie nad stroną finansową projektów. Prezes Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast wyraziła swoje zadowolenie ze współpracy ze szkołą oraz podkreśliła wartość dodaną współpracy, którą są kontakty nawiązywane przez uczniów ze Skawiny i Roztok. Na ręce Pani Dyrektor zostały przekazane w wieczyste użytkowanie roboty – Ozoboty – zakupione w ramach projektu.
Pan Kierownik podkreślił, iż projekty przygotowywane i realizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie we współpracy ze Skawińskim Stowarzyszeniem Partnerstwa Miast są przygotowywane na wysokim poziomie oraz mają wartość nie tylko edukacyjną, ale również ponadczasową – przyjaźń pomiędzy dziećmi z miast partnerskich.

Na podsumowaniu padło także zapewnienie o dalszej współpracy przy kolejnych wymianach z Czechami.

IMG_0195 12