Sukces Jedynki w projekcie DiAMEnT -
dostrzec i aktywizować możliwości, energię, talenty

Od kilku lat Jedynka uczestniczy w projekcie DiAMEnT, realizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wyższą Szkołę Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu oraz National-Louis University w Chicago. DiAMEnT to inicjatywa, której celem jest stworzenie systemu pracy z uczniami wybitnie zdolnymi, wspieranie ich w rozwijaniu posiadanych talentów, związanych przede wszystkim z technologiami informacyjno - komunikacyjnymi, językiem angielskim, przedsiębiorczością i matematyką. Działanie te w przyszłości zwiększą szanse na sukces uczestników w dalszej karierze edukacyjnej.
W ramach DiAMEnTu uczniowie przez cały rok szkolny biorą udział w różnorodnych zajęciach pozaszkolnych, warsztatach oraz konkursach.
Niezwykle dumni jesteśmy z faktu, że trzech uczniów naszej szkoły - Arkadiusz Mincberger z klasy 5b, Miłosz Blak i Karol Strama z klasy 6d zostali laureatami jednego z takich prestiżowych konkursów. Nasi uczniowie zwyciężyli w kategorii szkół podstawowych, tworząc projekt edukacyjny pt. „Dlaczego należy promować odnawialne źródła energii?”, na zajęciach z matematyki, które prowadziła nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 inż. Anna Nakoneczny. Nagrodą w konkursie jest wyjazd nagrodzonych uczniów i nauczyciela do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla zwycięzców i ich mentorki!