„Dbamy o zdrowie”

W środę 27 lutego w naszej szkole odbył się apel klas 1–3 w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, który poświęcony był tematyce zdrowia. Na początku spotkania, uczniowie klasy 1c zaprezentowali krótkie przedstawienie o wirusach i bakteriach, zakończone piosenką „Mydło lubi kąpiele”. Młodzi aktorzy mimo tremy wspaniale wcielili się w swoje role, publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

Na apelu „Dbamy o zdrowie” nie mogło zabraknąć gościa honorowego – szkolnej Pielęgniarki. Przeczytała ona bajkę o kotku, który bał się szczepienia. Uczniowie dowiedzieli się również od naszego gościa w jaki sposób należy dbać o zdrowie i higienę – uważnie i z zaciekawieniem słuchali Pani Pielęgniarki.

Na zakończenie apelu podsumowano odbywający się w lutym konkurs pięknego czytania zatytułowany „Kocham czytać” również organizowany w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W powyższym konkursie reprezentanci klas 1–3 musieli pięknie odczytać samodzielnie przygotowany tekst o zdrowiu i higienie przed komisją składającą się z nauczycieli. Na apelu Pani dyrektor Olga Biedrawa wręczyła zwycięzcom nagrody oraz piękne dyplomy.

Klasy 1: I miejsce Alicja Gumulak 1c

Klasy 2: I miejsce Zofia Hachlowska 2d