LEKKOATLETYCZNA „JEDYNKA”

Sportowa atmosfera, duch rywalizacji i słoneczny klimat zawładnęły Szkołą Podstawową nr 1 dnia 8 czerwca 2018 r. To wszystko za sprawą pierwszych w historii naszej szkoły, Zawodów o Puchar Dyrektora SP nr 1 w Czwórboju Lekkoatletycznym. Koncepcja zawodów zakładała współzawodnictwo drużyn w skoku w dal, biegu na 40 m, rzucie piłką lekarską w tył oraz biegu długim – 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców. Kiedy teren szkolny zamienił się w arenę lekkoatletyczną i zapełnił zawodnikami, gospodarz zawodów – dyrektor szkoły – mgr inż. Hanna Szczerbak zainaugurowała zmagania uczniów.

Gotowość do startu zgłosiło 5 szkół podstawowych. Pod opieką mgr Urszuli Korczyńskiej i mgr Artura Wątora stawiła się drużyna dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie. Również dwie ekipy Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie reprezentowały swoją szkołę pod opieką mgr Pawła Czajki. Zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie przybył wraz z mgr Agatą Mikulec. Szkoła Podstawowa w Woli Radziszowskiej na czele z mgr Haliną Nowak wystawiła także żeński team. Gospodarze zawodów – „Jedynka” – zgłosili udział ekipy dziewcząt i chłopców. Tym samym, 5 zespołów dziewcząt i 3 chłopców, rywalizowało o status najlepszych lekkoatletów. Uczniowie zbierali dla swoich szkół punkty w każdej konkurencji. Wynik końcowy był sumą punktów 4 najlepszych zawodników z jednej drużyny.

W pierwszej kolejności rozgrywane były jednocześnie konkurencje techniczne. Uczestnicy przechodzili grupami przez stanowiska, na których zaliczali swoje próby w skoku w dal, sprincie i rzucie piłką lekarską. Finał imprezy zaserwował jeszcze więcej sportowych emocji i głośnego dopingu, gdyż na biegu długim mieliśmy do czynienia z bezpośrednią rywalizacją po jednym uczniu z każdej szkoły. Łatwo można było zaobserwować najwytrzymalszych biegaczy. Po zakończeniu wszystkich serii biegów, nastąpiło podliczanie punktów.

Na zwycięskie ekipy czekały upominki i oczywiście puchary, a dla wszystkich uczniów na podium – medale. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez dyrektora SP 1 w Skawinie Hannę Szczerbak oraz Adama Mrowca z UKS Jedynka w Skawinie. Końcowy rezultat przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

1. SP 2 w Skawinie – 1181 pkt.

2. SP 1 w Skawinie – 1168 pkt.

3. SP w Woli Radziszowskiej – 1008 pkt.

4. SP 6 w Skawinie – 975 pkt.

5. SP 4 w Skawinie – 908 pkt.

Chłopcy:

1. SP 2 w Skawinie – 1181 pkt.

2. SP 1 w Skawinie – 1169 pkt.

3. SP 4 w Skawinie – 819 pkt.

Najlepszymi lekkoatletami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie. W ich ręce powędrowały puchary. Brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom, którzy dali radę sprostać wymagającym konkurencjom i pogodzie. Największą ilość punktów wśród dziewcząt zdobyła Nicole Mazur z SP w Woli Radziszowskiej – 349 pkt., a wśród chłopców Jakub Madej – uczeń naszej szkoły – 336 pkt.

Podziękowania należą się organizatorom zawodów – nauczycielom wychowania fizycznego SP nr 1: Joannie Roszkowskiej, Wojciechowi Kubli, Marzenie Styrylskiej, Pawłowi Madejowi, Mariuszowi Tomali, Annie Wieczorek – z pomocą Agaty Michałuszek, Zbigniewa Grucy oraz uczniów klas VII, na czele z dyrektorem szkoły – mgr inż. Hanną Szczerbak.

Mamy nadzieję, że Czwórbój Lekkoatletyczny wpisze się na stałe w kalendarz sportowych zawodów uczniowskich i z roku na rok będzie zrzeszał coraz większą ilość młodych miłośników sportu.

Serdecznie zapraszamy!

1
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
2
20
21
22
23
24
3
4
5
6
7
8
9
Created using LightBox Video Web Gallery Creator

 

 

do góry

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl