Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

Wizyta księdza biskupa Jana Zająca w Jedynce

W poniedziałek 15 marca, podczas trwającej już od kilku dni w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego wizytacji duszpasterskiej, naszą szkołę odwiedził sam ks. biskup Jan Zając. Dostojnego Gościa i towarzyszących mu księdza proboszcza Włodzimierza Łukowicza i księdza Romana Zapałę powitała pani dyrektor Hanna Szczerbak wraz z paniami wicedyrektorkami: Olgą Biedrawą i Marzeną Kulawik oraz reprezentacją uczniów. Ci ostatni, jako szkolny chór, przygotowali pod kierunkiem siostry Agnieszki Bąk i pani Danuty Marcinowskiej piękne, radosne i śpiewne przywitanie, które niezmiernie podobało się księdzu biskupowi. Biskup Jan Zając z wielką ochotą rozmawiał z dziećmi i pobłogosławił je.

Później nastąpiło spotkanie z gronem pedagogicznym i wszystkimi pracownikami szkoły. Pani dyrektor Hanna Szczerbak przybliżyła księdzu biskupowi historię Jedynki i jej osiągnięcia, a także podkreśliła znakomitą współpracę pomiędzy szkołą i obiema parafiami: Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz Miłosierdzia Bożego. Pani dyrektor podała konkretne przykłady wzajemnej pomocy i współdziałania szkoły i kościoła, jak chociażby coroczne szkolne jasełka wystawiane w sali teatralnej parafii Miłosierdzia Bożego. Pani dyrektor na zakończenie swego wystąpienia wręczyła dostojnemu Gościowi kwiaty oraz pamiątkowy album. Ksiądz biskup podziękował za dar oraz miłe i ciepłe przyjęcie, i pobłogosławił wszystkich.

Ksiądz biskup jest niezwykle bezpośrednim, pełnym humoru i radości człowiekiem, więc spotkanie przebiegało w atmosferze niezwykle swobodnej i sympatycznej. Gość z każdym uczestnikiem spotkania zamienił choćby parę słów, pytał o problemy zawodowe, o pracę dydaktyczną, a jednocześnie wskazywał na wielką rolę pracy wychowawczej. Na zakończenie ksiądz biskup wpisał się do kroniki szkolnej i pożegnał z każdym osobiście wręczając mu obrazek z pasterskim błogosławieństwem.

foto foto