„Jestem grzeczny. Jestem bezpieczny.”

Opiekunowie Młodszej Grupy wiekowej mgr Beata Kurzdym i mgr Paulina Nowak aby ułatwić uczniom klas pierwszych adaptację w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie zorganizowali 1 października 2013r. apel pod tytułem „Jestem grzeczny. Jestem bezpieczny”. Podczas spotkania, panie prowadzące zapoznały uczniów z zasadami właściwego zachowania się podczas lekcji i przerw. Uczniowie pracując w grupach wybierali rysunki, a następnie przyczepiali je we właściwym miejscu na tablicy. Zostali również zaznajomieni z Kodeksem Grzeczności, który stojąc na baczność przyrzekli przestrzegać. Pierwszaki zapoznano też z regulaminem konkursu „Jestem grzeczny i uprzejmy”, którego wypełnianie pozwala uczniom na koniec każdego miesiąca otrzymać nagrodę w formie odznaki „wzorowy uczeń”. Każdy uczeń w szkole wie, jak ważne jest to wyróżnienie.

Drugą część apelu była poświęcona tematyce bezpieczeństwa, ściśle związanego z konkursem „Odblaskowa szkoła”. Gościem specjalnym, który wywołał wielkie poruszenie była Pani Stopka, która dba o bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych koło szkoły. Dzieci z zaciekawieniem oglądały strój zaproszonego gościa oraz słuchały jego rad, dotyczących zachowania się na drodze i podczas przechodzenia przez jednię. Uczniowie wspólnie z paniami prowadzącymi przypomnieli ważne numery alarmowe i pięknie połączyli je z odpowiednimi służbami. Chętni uczniowie zaprezentowali ruchem ciała policję, straż pożarną oraz pogotowie natomiast pozostałe grupy próbowały odgadnąć. Przeprowadzony apel był dla uczniów klas pierwszych ciekawą nauką.

SAM_3315kopia
SAM_3321kopia