Akcje profilaktyczne: „Śniadaniowa Klasa” oraz „Zdrowo Najedzeni” w SP1

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który powinien zapewnić 25 procent potrzebnych w ciągu dnia kalorii. Często zapominają o tym zarówno dorośli, jak i dzieci. Dlatego ważne jest propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania się. Zajęcia profilaktyczne z tej dziedziny są cyklicznie przeprowadzane w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie. Na lekcjach dzieci rozmawiają o zdrowym i racjonalnym odżywianiu, poznają piramidę żywienia, dowiadują się co to są puste kalorie, a także wspólnie przygotowują zdrowe, smaczne i pożywne drugie śniadanie. Wspólna degustacja, częstowanie się nawzajem, zapraszanie do posiłku nauczycieli i kolegów sprzyja utrwalaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

W dniu 8 października 2012 uczniowie z kl. III d pod opieką wychowawczyni pani Pauliny Zając przygotowali przedstawienie profilaktyczne, na którym zaprezentowali krótki program promujący i zachęcający do zdrowego trybu życia. Na koniec odbyła się degustacja przygotowanych przez uczniów posiłków. Akcja miała na celu uświadomienie społeczności szkolnej, że drugie śniadanie to dla dziecka bardzo ważny posiłek. Kształtowanie właściwych przyzwyczajeń żywieniowych już w dzieciństwie, naturalnie przenosi się w dorosłość. Oby ta akcja i inne podobne, powstrzymały plagę otyłości wśród młodzieży, powodowanej brakiem ruchu, ale też złymi nawykami żywieniowymi.

Aby rozpowszechniać i promować zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów, rodziców i lokalnej społeczności, uczniowie kl. III d wzięli udział w konkursach „Śniadaniowa Klasa” oraz „Zdrowo Najedzeni”. Filmik z akcji profilaktycznych naszej szkoły, na który będzie można głosować znajduje się na stronie www.tescodlaszkol.pl

Prosimy wszystkich zainteresowanych, o wsparcie naszej akcji i oddawanie głosów na nasz film. Głosować można od 19 listopada 2012 od godz.12.00. Codziennie można oddać jeden głos. Serdecznie zachęcamy do głosowania.

foto foto foto foto