Naukowe pożegnanie Ósmoklasistów z Jedynki

W dniu 29 maja 2019 r. uczniowie klasy 8b i 2 uczennice z klasy 5c i 5d wraz z opiekunami: nauczycielką chemii mgr Agnieszką Porębską i nauczycielką fizyki mgr Gabrielą Rawską, udali się na specjalnie przygotowane dla nich przez Studentów V roku pokazy na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Klasa 8b została zaproszona do udziału w tym przedsięwzięciu przez dr hab. inż. Marcina Hojnego ( Tatę jednego z uczniów) i dzięki uprzejmości Dziekana Wydziału IMiIP AGH prof. dr hab. inż. Tadeusza Telejko, mogła na zakończenie edukacji w szkole podstawowej poobcować ze współczesną technologią oraz poznać tajniki programowania. Było to zwieńczenie trzyletniego cyklu przygody ze światem nauki na uczelniach wyższych, podczas której uczniowie:

· odbyli wirtualną wycieczkę w kosmos

· poznali wizję współczesnej motoryzacji dzięki mapowaniu 3D

· badali środowisko 2D/3D symulacji fizyki

· eksplorowali rurociągi przy pomocy robota

· „rozszerzali” wirtualną rzeczywistość

· drukowali na drukarkach 3D

· „rozbrajali bombę”

· programowali robota PHOTON

Niespodzianką specjalną było jedno ze stanowisk – projekt stacji pogodowej ARDUINO, które we współpracy ze studentem Mateuszem Salomonem, przygotował Karol Hojny uczeń 8b. Czas tam spędzony obfitował w mnóstwo wrażeń i dostarczył wielu niezapomnianych emocji. Pełni doświadczeń i ogromnej porcji zdobytej wiedzy zakończyliśmy naszą niesamowitą przygodę na wspólnej pizzy.

Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca będzie kontynuowana z kolejnymi już rocznikami uczniów „zarażonych” naukową pasją.

Dyrektor Szkoły mgr inż. Hanna Szczerbak serdecznie dziękuje Panu Marcinowi Hojnemu za zorganizowanie dla uczniów Szkoły warsztatów edukacyjnych na Akademii Górniczo-Hutniczej.

zaproszenie2019
zaproszenie2019_01