XIV Gminna Olimpiada Języka Angielskiego

Ze względu na sytuację pandemiczną rok szkolny 2020/2021 okazał się nie lada wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Brak motywacji, poczucie znużenia czy ograniczony kontakt z rówieśnikami to tylko niektóre z trudności, z jakimi przyszło borykać się dzieciom
i młodzieży. Na szczęście, ku uciesze uczniów i nauczycieli, w bieżącym roku szkolnym zorganizowano XIV Edycję Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego. Dzięki niej uczniowie mogli nie tylko zawitać w murach szkoły, lecz także odzyskać utraconą motywację do działania. Nic tak nie mobilizuje do pracy jak zdrowa rywalizacja połączona z możliwością osiągniecia niebywałego sukcesu.

Olimpiada cieszyła się wielkim zainteresowaniem młodzieży. Ta najpierw stanęła ze sobą do boju w rozgrywkach szkolnych, które odbyły się w szkołach macierzystych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie, którzy uzyskali w pierwszym etapie konkursu najwyższe wyniki punktowe zakwalifikowali się do zmagań międzyszkolnych. Uczestniczyło w nich dwudziestu członków reprezentujących następujące szkoły w Skawinie: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 2, Szkołę Podstawową nr 3 oraz Szkołę Podstawową nr 4. Wśród laureatów etapu międzyszkolnego nie zabrakło także przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach, Szkoły Podstawowej w Rzozowie, Szkoły Podstawowej w Borku Szlacheckim, Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach oraz Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie.

Pomimo dużej konkurencji, dzieci świetnie poradziły sobie z przygotowanym dla nich zestawem zadań. Warto zaznaczyć, że zakres wymaganych wiadomości i umiejętności lingwistycznych znacznie wykraczał poza program nauczania języka obcego w szkole podstawowej. Zaawansowana leksyka czy skomplikowana składnia, obejmująca między innymi konstrukcje trybów warunkowych, mowę zależną i stronę bierną, nie stanowiły problemu dla uczestników konkursu. Ci wykazali się nie tylko wiedzą gramatyczną, lecz także znajomością historii i kultury Wielkiej Brytanii.

W wyniku tegorocznych zmagań czterech uczniów stanęło na podium, a trzech otrzymało wyróżnienia za bardzo wysoki wynik punktowy. Lista laureatów przedstawia się następująco:

I miejsce: Emilia Jastrzębska - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

II miejsce: Bruno Niedbała - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie

III miejsce: Maksymilian Droździewicz oraz Mikołaj Sokołowski - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie

Wyróżnienia za wysoki wynik punktowy uzyskały:

  1. Alicja Charnas-Estanqueiro - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
  2. Aleksandra Pietrzko - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie
  3. Dominika Szatko - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie

Wszystkim uczestnikom XIV Edycji Olimpiady składamy serdeczne gratulacje. Szczególne wyrazy uznania kierujemy w stronę zwycięzców oraz uczniów nagrodzonych wyróżnieniami. Dziękujemy także Dyrektorom szkół za umożliwienie przeprowadzenia konkursu w ich placówkach oraz nauczycielom za przygotowywanie merytoryczne uczniów i opiekę nad nimi.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu. Do zobaczenia!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl